Ультразвукова діагностика (УЗД)

Ультразвукова діагностика (УЗД) — це класичний неінвазивний метод дослідження, який дає лікарю УЗД інформацію про розмір, форму і щільності досліджуваного органу, наявності новоутворень або чужорідних тіл, а також вогнищевих змін.

Дослідження проводить Лікар функціональної діагностики вищої кваліфікаційної категорії, кардіолог Оснач Олексій Миколайович.
Досвід роботи лікаря 20 років
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Ультразвукова діагностика (УЗД)

Ультразвукова діагностика (УЗД)

Що ж таке ультразвук?

Напевно кожен ще з школи пам’ятає -що це звукові коливання, які лежать вище сприйняття слуху людини. Їхня частота перевищують 20кГц. Вперше про нього ми почули в XIXст від Крістіана Андреас Доплера. А основний етап ультразвукових коливань, відкрили брати Кюрі у 1881 році. В медицині, вперше ультразвукову діагностику використали ветеринари, для визначення кількості підшкірного жиру в свиней. Тільки після цього в 1941 році виконали ультразвукове обстеження на людському тілі. Проте, аж в 50 – ті роки вдалося отримати повноцінне зображення внутрішніх органів та тканин людини.

Як саме працює УЗД?

Цей метод заснований на ехолокації. Ультразвуковий передавач, випромінює хвилі високої частоти. Кожна хвиля потрапивши на об’єкт, відбивається від нього і надходить у приймаючий пристрій (ресивер) де хвилі переробляються у картинку, яку ми можемо бачити на екрані монітора. В більшості випадків це сіро – чорне забарвлення, що важко розрізнити не професійним оком, побачити місце розташування, структуру, форму потрібного нам органа. На даний час високочастотні хвилі почали об’єднувати, завдяки чуму появилися нові методики кольорового зображення такі як різночастотна доплерометрія, 3 та 4D діагностика, еластографія.
Ультразвукове дослідження (УЗД)- це один із основних методів дослідження в медицині, який заснований на зчитуванні спеціальним датчиком ультразвукових хвиль, які по-різному відбиваються від тканин тіла і кордонів між тканинами. Спеціальний апарат обробляє отриману інформацію і виводить її у вигляді графічної картинки на екран. Такий метод практично не має протипоказань, не вимагає особливої підготовки і не займає багато часу.

Оскільки УЗД належить до інвазивних методів діагностики, у пацієнтів відсутні період реабілітації і ускладнення після процедури, що робить методику максимально доступною і досить поширеною в медицині.

При призначенні лікарем ультразвукового дослідження в діагностичному центрі  "Family Care" пацієнта повністю проконсультують, які обмеження та підготовку треба провести для ефективного проходження процедури.
При бажанні пройти процедуру самостійно (без направлення лікаря) адміністратор по телефону повністю зможе проконсультувати та відповісти на всі Ваші запитання.

НАШІ СПЕЦІАЛІСТИ

Запишіться на прийом
та отримайте кваліфіковану допомогу наших спеціалістів.

Оснач Олексій Миколайович
Оснач Олексій Миколайович

Лікар функціональної діагностики вищої кваліфікаційної категорії, кардіолог

21 років досвід
Ультразвукова діагностика (УЗД)
Назва ПослугиЦіна, грн
УЗД нирок500
УЗД нирок з сечовим міхуром650
УЗД органів черевної порожнини та нирок800
УЗД щитоподібної залози500
Ехокардіографія700
Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті